Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Barbarská noc (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Súhlasím s tým, že v prípade františkánov išlo o riadnu nekompetentnosť polície a hyenizmus médií, ale na druhej strane v tomto prípade nakoľko išlo o deti, ktoré sú skutočne !slabšou stranou (ako právnik ten pojem neznášam, ale v prípade detí je do značnej miery opodstatnený), je možno dobré, že sa vec vyšetrila a pravda napokon vyšla najavo, aj za cenu dočasnej ujmy na dobrom mene františkánov, akoby sa vec nevyšetrila a neskôr vyšlo najavo, že tie deti by boli skutočne zneužívané. Súčasne je to dobrou prezentáciou toho, ako si média a nielen naše fabrikujú kauzy a kauzičky...
 

minamoto, si právnik, takže :

1) prečo bol ten mních vyzlečený donaha a musel robiť drepy ???
2) prečo mu neboli povedané jeho práva
3) prečo mu nebolo riadne umožnené zadokumentovanie vecí, ktoré boli počas prehliadky zabavené ???
4) prečo sa nezúčastňoval počas expertízy jeho mobilu a notebooku nezávislý človek, povedzme jeho právnik ???
5) prečo mu nebolo umožnené mať od prvého výsluchu mať obhajcu ???

Potom sa bavme o právach tej zberby, ktorá sa na niečo takéto znížila !!! aj tej, ktorá vo veku povedzme 50-70 rokov vykladá, ako bola v cirkevných školách mučená pred 50 rokmi !!!
 

 

ešte raz a pomaly...

ja súhlasím so všetkým čo si napísal, veď som vo svojom príspevku napísal, že aj podľa mňa polícia prípad zbabrala a média zbytočne nafúkali.

Čo som chcel reálne povedať je to, že ak sa na vec pozriem ex post, tak mi ako väčšie zlo príde to, že by bolo zneužité dieťa a nikto nič nekonal, ako to, že bude vyšetrovaný a možno aj mediálne znevážený nejaký františkán. Tým nechcem ospravedlniť postup polície, ten bol zlý a nezákonný. Chcem povedať to, že prípadné zneužívanie detí je proste svinstvo, ktoré zanecháva trvalé následky na psychike a dieťa sa tomu vo väčšine prípadov nevie brániť. V tomto prípade mi teda poctivé vyšetrenie veci, ako kľúčová vec. Isteže nie za cenu nezákonného postupu polície a nekorektného informovania médiami...
 

minamoto,

opakovane a všade, kde som niečo v smere k "zverstvám" cirkví v tomto smere napísal, som jasne a exaktne napísal POTREBU JASNÉHO A EXAKTNÉHO VYŠETRENIA AKÉHOKOĽVEK PODOZRENIA.

Problém je v inom. Miesto, aby sa vyšetrovalo, fabulujú sa prípady, dookola a nekonečne sa podvádza, platy 40-60 tis sk mesačne a výsluhové dôchodky dakedy po 15 rokoch vyšetrovateľov nie sú garanciou objektivity, ale garanciou, že väčšina vyšetrovateľov plní zlovôľu niekoho zozadu, lebo ten niekto zozadu má ktovieaké úmysly, oháňa sa stykmi a robí si s justíciou a políciou čo sa mu zachce ...
Som ochotný veriť, že títo sú v tom "nevinne", aj keď osobné moje skúsenosti o presnom opaku a veľmi nízkych morálnych kvalitách týchto ľudí ... A ak mám byť úprimný, aj o veľmi slabom právnom vedomí !!!

Takže, ujasnime si veci !!! Ak majú byť uchránené nevinné deti, tak musia byť odfiltrované lumpárne !!! Lumpárne malých grázlikov, lumpárne ich veľkých ešte darebnejších veliteľov, lumpárne, ktoré sú ako dôsledok všelijakých kamarátčaftov a podobných pochybností !!!

A potom možno zistíš, koľko skutočne nevinných detí bolo bez mihnutia oka obetovaných, o ktorých nevieme ani len slovka a už chúďatá nežijú !!! Lebo Ti napíšem, za každého takéhoto darebáka umrie 10 nevinných detí z dôvodu neskoršej netečnosti spoločnosti !!!

Myslím, že som to napísal d o s ť p o m a l y a z r o z u t e ľ n e !!!
 

munamoto

Aké právo si to študoval priateľu? Ani prípady vraždy, ani tvorba detskej pronografie, ani predaj drog neoprávňujú štát, prokuratúru, súdy a políciu postupovať nezákonne najma ak ide o potenciálne nevinných občanov. To tu už bolo! V mene národného a triedneho boja, ochrany mieru a záchrany národov sa páchali justičné vraždy pod nálepkou národného socializmu alebo komunistického blábolu.
Pamatáš sa na zábery ako sudca "v mene vyžšej pravdy" ziapal na mučených obvinených nemeckých generálov v prípade Stauffenberg alebo na ziapot prokurátora v prípade Horákovej? To je nebezpečná hra z ohňom - následky pre nevinných občanov budú následne oveľa ťažšie ako znásilnenie pár detí, pokiaľ štátu v tomto smere uvoľníme ruky!!!
 

 

zase ja súhlasím s tebou v tom čo si napísal... Hovorím len o tom, že nie každá ujma spôsobená človeku je závažná. Súčasne a to sa už v tejto diskusii opakujem asi piaty krát, polícia postupovala nezákonne a amatérsky a takto postupovať nemala - o novinároch škoda reči...

Predstavme si dve hypotetické situácie, o ktorých vieš že sa stali tak ako ich teraz opíšem:
1. je zneužité dieťa a nikto nič nerobí
2. je neprávom obvinený a znevážený človek

Ak sa rozhodneš pre jednu z nich tá druhá sa nestane. Ktorú si vyberieš?

Prípady Stauffenberga a Horáková sú trochu iné, nakoľko podľa mňa zneužívanie detí aj obviňovanie nevinného sú odporné a zavrhnutiahodné v každom systéme práva nezmanipulovanom nejakom šialenou ideológiou, aké tu spomínaš.
 

 

errata - v druhej vete má byť - rovnako závažná -
 

Demagogia

tvoj 1. pripad ak sa stane v pravnom state je konkretnym zlyhanim konkretnych osob v konkretnom pripade
tvoj 2. pripad zavana (priam az smrdi) zlyhanim systemu

Ale hlavne podsuvat moznost volby medzi vacsim a mensim zlom je absolutna demagogia ked jedine spravne (a lahko aplikovatelne) riesenie je bojovat proti jednemu zlu a nedopustit druhe
 

minamoto

Asi budem označený za bezcitné hhovado, ale pre mńa je Tvoj bod 2. závažnejší.
Totiž zneužité dieťa je iba jedno, ale neprávom obvinený človek nikdy nie je sám, má manželku, deti, rodičov, priateľov a tí všetci sú postihnutí a stresovaní.
Ďalej, v prípade zneužitia detí / samozrejme okrem zneužitia v rodine - to je obzvlášť tragické/ je vždy niekdo nezodpovedný, čo ho mal strážiť. Navyše o dieťa sa následne stará veľa ľudí /rodičia, lekári, psychológovia .../.
Naproti tomu úder štátu na nevinného je nepredvídateľný, neočakávateľný a obvinený sa nemá kam obrátiť o pomoc, pretože ho týra práve ten, čo ho má ochraňovať, ten ktorého si za to platí svojimi daňami /obdoba týrania alebo znásilnenia v rodine/.
Možno som psychopat, ale nevidím rúžovo v tejto oblasti dlhodobé pôsobenie štátu, ktorý sa neustále snaží potláčať naše ľudské a občianske práva pod priehľadnou zámienkou boja s terorizmom, drogami, zločinom, globálnym otepľovaním, nemocami .................
Už len čakám, kedy nám nastrelia čipy do hlavy - a bude veľa ľudí medzi nami, čo sa tomu budú aj tešiť.
 

 

uznávam, že aj ten pohľad ktorý prezentuješ má niečo do seba a myslím si, že sa za svoju voľbu ospravedlňovať nemusíš, nakoľko v oboch prípadoch ide o zlo, ktoré by mal slušný človek odmietnuť

s ostatným súhlas, tiež sa mi zdá, že to speje do riadnych *****
 

minamoto

Radosť s Tebou diskutovať. Klobúk dole!
 

jaroslav,

ak sa tu má dať klobúk dole, tak Tebe. Skutočne excelentný a vysoko zodpovedný pohľad ...

Lepšie to naozaj nebolo možné napísať. Ďakujem.
 

Jaro - dobry pohlad, no

myslim, ze tak, ako Ty rozsirujes trapenie nepravom obvineneho cloveka aj na jeho blizke okolie, je potrebne polozit aj otazku - co vyrastie zo zneuzitych a zneuzivanych deti? Co to s nimi urobi a co odovzdaju oni dalej? Mam trochu z toho strach a obavy. Asi aj opravnene - vsak? A vobec neviem posudit, co je horsie. Ten ich "start" do zivota sa mi zda velmi, velmi nestastny. A pre konkretne dieta je jedno, kto ho zneuzil. Samotny fakt je hrozny. A aj ked sa o niektore zverejnene pripady niekto stara - v detoch to zostava, mozno v zoslabenej forme, ale navzdy.
 

londyn,

Jaro jasne a čestne odpovedal na minamotovu hypotetickú otázku, ktorá doslova a do písmena nerobí nič iné, ako ospravredlňuje svojvôľu establishmentu. Aj keď plne chápem minamotovu snahu odstupňovať mieru zla.

Jaro odpovedá na hypotetickú otázku čestne. Len upozorňujem, že v reále asi nikdy nenastane možnosť výberu podľa minamota. Takže, mali by sme byť úprimní, a zamyslieť sa nad tým, čo sa stane, ak budú popierané práva nevinného človeka v momente, keď bude krivo obvinený.

Vieš, nie tak dávno sa dohodlo, že trest smrti je nevratný a treba ho postupne aj za cenu veľkých nákladov zrušiť. Aj keby jeden raz zo sto sa ukázalo, že jeho zrušenie plní účel a umožní napraviť chybné odsúdenie.

Podobne som presvedčený, že vo všetkých prípadoch treba postupovať jednoznačne profesionálne a zatýkať na základe dôvodných podozrení (povedzme, k tomu došlo), v súlade presných pravidiel, ktoré sú v súlade s procesnými pravidlami (toto bolo flagrantne porušené, a niekoľkokrát), nedovoliť šikanovanie a mučenie vyšetrovaného (znovu to bolo v tomto prípade nesmierne porušené).
Ďalej je potrebné jasne, nezaujate informovať médiá a v asi najprvšom rade už raz a navždy skončiť s prípadmi a lá
- klaňanie troch kráľov
- malinová
- kotleba,
ku ktorým mám obavu, že budeme asi musieť pridať aj tento prípad františkánov
a podobných fabulácií ... Proste raz a navždy vyhnať z polície komunistický pach a poučku, že polícia je úderná sila komunistickej strany alebo jeho ideového nástupcu !!!

Vieš, prečo toto všetko ??? Lebo svet nie je dobre usporiadaný, nevieš ľubovoľné dve veci, činy porovnávať, ak si trochu študoval algebru, tak trochu sa správa ako zväz ...

A algebraický zväz Ti neumožňuje porovnať neporovnateľné. Umožňuje Ti len sa v ňom orientovať, a zariadiť veci tak, aby fungovali prijateľne. A to si vyžaduje vyšší level myslenia, nie lineárne myslenie ...
 

Eugen - suhlas so vsetkym, co

pises. Jasne, ze kazde zlo, ktore sa deje nevinnemu cloveku, ci malemu, alebo dospelemu je zle, urcite sa prave ja nechcem zastavat zneuzivania moci policie a vysetrovatelov. Ani kritizovat Jarov myslienkovy postup, a to ze treba ocistit celu spolocnost od nepravnych a nespravnych postupov, ale ako to uz v diskusii viackrat odznelo - IDE O DETI - male, bezbranne voci dospelym - ci ucitelom, ci knazom, ci sportovym trenerom, rodicom - je to jedno. S nasledkami na cely ich zivot a mozno aj ich okolie. Aspon pre mna je toto najvacsie memento. A ze mi je tazko porovnavat - to moze ten, co to zazil. Ja a vacsina z nas nastastie nie. Niekoho to ani nezaujima. A ak media budu dalej podavat, ako pises - cielene informacie urcene pre linearne mysliacich ludi, ktori su na to zvyknuti, mozme diskutovat a Tvoje navody na zlepsenie ochrany spravodlivosti - a tym aj deti - nema kto prijat, nieto este realizovat. Ide mi vlastne o celkove nastavenie spolocnosti - preto sa to deje, malo sa proti tomu zakrocuje, a este v mediach zjednodusi a prekruti - malo z nas si uz dokaze (zial) vyselektovat dobro od zla.
Uz som to spominal - je rozsirena vysoka tolerancia zla, prestavame byt citlivi nan aj v "malych" veciach a aj tie bujneju a narastaju - dokazy su v tejto a inych diskusiach. A ako pises - ciernobiele a linearne myslenie tomu naozaj nepomaha.
 

 

svojimi príspevkami som samozrejme nemal v úmysle ospravedlňovať svojvôľu establishmentu, ako si správne poznamenal ide o zriedkavý a hypotetický prípad, pričom tiež uznávam princíp tu ne cedis malis (nikdy neustupuj zlu), len sa s jarom bavím o tom, že ak by nastala situácia akú hore opisujem, asi by som podľa mojej morálky a svedomia volil inak ako on...

o alegbraických zväzoch úprimne povedané nič netuším, hoci niečo tuším o ***** ťažkých dilemách voľby a faustovkých zmluvách s vlastným svedomím...
 

K++

mudro hovoris Eugen... len nie vsetci sa vieme dostat na vyssi level myslenia aby sme pochopili taku univerzalnu strukturu akou je zvaz... bolo by treba vymysliet dostatocne vystiznu projekciu do nejakych jednoduchsich struktur, aby sa to priblizilo nasmu linearnemu mysleniu :)
drzim palce
 

Páni,

myslím, že Vás mám právo všetkých takto osloviť.

Všetkým Vám ďakujem za prínosnú debatu, ktorá jasne ukazuje, že naša spoločnosť, aj keď pomaly, ale kráča správnym smerom.

Bola to prekrásna a prepotrebná debata. Bola to debata o podstate. A dopracovali sme sa k podstate. To je dôležité.

Ešte raz Vám všetkým ďakujem a teší ma, že sam mal tú česť s Vami podebatovať.
 

eugen1959

1) prečo bol ten mních vyzlečený donaha a musel robiť drepy ???
2) prečo mu neboli povedané jeho práva
3) prečo mu nebolo riadne umožnené zadokumentovanie vecí, ktoré boli počas prehliadky zabavené ???
4) prečo sa nezúčastňoval počas expertízy jeho mobilu a notebooku nezávislý človek, povedzme jeho právnik ???
5) prečo mu nebolo umožnené mať od prvého výsluchu mať obhajcu ???
///

Súhlasím, to je fakt,nemalo to byť.

Veď už prešli časi , keď organizácia o ktorá sa tu obraňuje, síce nenútila robiť drepy , ale obvinených vyzliekala do naha naťahovala na škripec , mučila a nakoniec upálila, , bez toho aby obvinenému povedal jeho práva , zhabala mu veci aj majetok bez zadokumentovania, o riadnom obhajcovi nehovoriac.

MUsíme dohliadnúť aby sa také a podobné praktiky ktoré tu niekdy táto orkanizácia používala, nestali vzorom a pracovnou metoódou, súčasného režimu, tak ako ich využíval režim komunistický, ako aj iné zločinecké režimi pred ním,

ADD:
Potom sa bavme o právach tej zberby, ktorá sa na niečo takéto znížila !!! aj tej, ktorá vo veku povedzme 50-70 rokov vykladá, ako bola v cirkevných školách mučená pred 50 rokmi !!!
///
Všetci sú zberba
len eugen1959 je ...
: - /
 

súhlasím

v prípade františkánov išlo o amatérizmus polície.
dobabrali tak jasný prípad.
osobne nepochybujem, že tie spermie boli ich
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Jaroslav Polaček: Väčší chaos som v živote nezažil, mrzí ma, že premiér na nás útočí 4 062
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 332
 3. Jozef Javurek: Smršť na Liptove 1 124
 4. Miroslav Ferkl: Negatívny vedľa pozitívneho. 866
 5. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 719
 6. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 715
 7. Alena Miklošová: Harvard: Love Story 638
 8. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 623
 9. Tomáš Jacko: Prečo Trump (možno) vyhrá: od ekonomiky po laptop z pekla 603
 10. Jiří Ščobák: Všem ufňukancům, kteří si stěžují, jak jsou porušována jejich práva 505

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Zoroslav Kollár a justičná fraška v Pezinku
 2. Gabo Németh: Láska z kríža
 3. Ján Buocik: Stanica Filiálka a bratislavský mestský vlak
 4. Andrej Hossa: Čo by ste mali vedieť ak hľadáte prácu?
 5. Roman Lechovič: Nestlé a genocída na deťoch
 6. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 7. Radoslav Tore: "Priemer" náš každodenný.
 8. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?
 9. Eduard Bartko: Sledovať spotrebu, rezervovať kapacitu alebo zapnúť a vypnúť? Aj takto sa dá šetriť v IT
 10. Ladislav Větvička: Igor Mažňak probudil Gustava. Probudi aji Jozefa?


Už ste čítali?