Neprispôsobiví susedia

Autor: Andrea Fecková | 4.9.2010 o 9:39 | (upravené 4.9.2010 o 9:44) Karma článku: 13,79 | Prečítané:  2631x

Žili v byte pod nami vyše pätnásť rokov. A užili sme si. To hej. Nadnesene povedané, niekedy to bolo poriadna kovbojka.

Príklad:

Jano s Hanou opäť raz prišli opití z krčmy. Bili sa a Hana začala kričať na moju mamu: „Pani Fecková, Jano ma chce zabiť. Pomóc!" Niekedy sme na jej, doslova, škrekot už ani nereagovali. Lenže potom buchli dvere a na chodbu vybehol Jano. S nožnom v boku. Hana ho bodla a museli sme volať záchranku. Jano prežil.

Inokedy ich bitka nabrala grády a na nohách bola celá bytovka. Dvaja susedia držali agresívneho Jana, ďalší ratoval spitú Hanu a môj oco zachraňoval ich čerstvo narodenú dcérku, ktorú Hana v amoku chodila na dlážku. Malú im neskôr zobrala sociálka a vraj po tomto incidente zostala s poškodenou pravou ručičkou.

Jano s Hanou mali ale občas aj dobré obdobie. Vtedy Hana pravidelne umývala chodbu v celej bytovke a Jano behal s fúrikom a upratoval okolie baráku. Dokonca sa stalo, že nám Hana hrdo doniesla na ochutnávku koláč, ktorý upiekol jej Janko. Vtedy sme im pomáhali aj my - susedia. Mama im zaniesla zaváraniny, suseda nad nami ich chválila, akí sú poriadni, ako sa držia. Len aby vydržali a šetrili si zo sociálky, aby nevyhadzovali na pálenku a cigarety. Toto ale, bohužiaľ, vždy trvalo veľmi krátko a Jano s Hanou sa vždy vrátili do starých koľají. Narodila sa im ďalšia dcéra, o ktorú sa síce už ako tak starali, ale pravidelne sa stávalo, že malá počas ich alkoholických excesov behala v noci v pyžamku okolo bytovky a hľadala pomoc. Proste do revu.

Nakoniec to všetko skončilo úplne nanič. Hana ešte medzitým skoro prišla o život a len ju našli kdesi dobodanú. Jano, bývalý basista, si našiel novú známosť a Hana odišla. Malá sa dostala do náhradnej rodiny.

Naozaj sme si za tie roky v ich susedstve užili. Títo, našťastie, neboli agresívni priamo voči nám, ale ich nadávky, vzájomné vyhrážanie o zabití, hádky, bitka a krik pod našou detskou izbou mi neraz naháňali strach. Potetovaného Jana som sa bála a šíriaci sa smrad z ich zanedbaného bytu bol pri tom všetkom už len slabý odvar.

Takmer dvadsať rokov sme mali neprispôsobivých susedov a úprimne vám poviem: Nikomu takých neželám. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Gorila vyhnala do ulíc zástupy ľudí, pochodovali Za spravodlivé Slovensko

Organizátori vyzvali na odchod Trnku, Jankovskú, Fica aj Kováčika.

Threema potvrdzuje Kočnerov vplyv na novinárku

Pri Kočnerovi sa opäť ukázala Ruttkayová.

Autorská strana Michala Havrana

Kočner pochopil, čo je štát (píše Michal Havran)

A potom sa pokúsil ním stať.


Už ste čítali?